Logo

Dětská organizace

Mníšek pod Brdy

Vítáme tě na našich oficiálních stránkách brdsky.zalesak@centrum.cz
Untitled Documenbrt

Přísaha - severská modlitba
Dopřej mi pane, abych
v boji, který jde životem měl
odvahu udeřit a riskovat.
A mám-li vyhrát, dej aby to
bylo podle zákona a aby
přitom má víra a čest se
udržely vysoko. A mám-li
prohrát, dej abych dokázal
stát u cesty a pozdravit
vítěze až  půjde kolem

--------------------


Dětský den KYTÍN
červen 2019


Dětský den VOZNICE
červen 2019

--------------------

--------------------

--------------------

PARTNEŘI


--------------------


--------------------


Kudyznudy.cz - tipy na výlet

--------------------

 

Untitled Document
Na Mechu - Potlach 2012
foto by Meďan,Malina

Při pátem

Málo kdo tomu věřil ale nemožné se stalo skutečností Naše osada Na Mechu i po čtyřech letech stále stojí a co víc už se stala známou a dle mého soudu velmi vytíženou osadou.Takže nezbylo než jako v letech předcházejících uspořádat potlach na počest této stavby.Letos jsme shledali že není nutné na osadě provádět toliko oprav a úprav takže jsme vyrazili ve složení Meďan a Stříbro motorizovaným prostředkem Vari-system přičemž ten druhej zmíněnej řídil a naštěstí se mu nepodařilo nás zabít.... ve čtvrtek navečer. brzo padla tma takže jsme jen udělali večeři a za přítomnosti Pišingra trpělivě čekali až začne konečně pršet co pršet provazy deště a blesky na celý les jsme čekali.. a taky že začalo v tom Pišingr usoudil že prší už dost na kvalitní cestování takže vyrazí domů a tu cestu si pořádně užije...No ráno se nám podařilo vyčistit a upravit průsaky ve studánce takže snad už nepoteče spodem při extrémních vedrech, opravit schodiště, vyčistit ohniště  a dodat fungl nový kameny kolem něj, zlikvidovat všechno to co za rok civilizace na osadě zanechala a nebylo zcela přirozené, nařezat a naštípat dříví a celkově všude uklidit ku prospěchu celkového dojmu z prvního pohledu z kopce na prostor osady... No a na závěr pořádně oslavit to výročí. Celkem se na osadě za ty dva dny protočila asi dvacítka lidí  a na samotnou akci nás tam bylo rovných 17 kusů.

Abych nezapomněl na důkaz toho na čelním štítě srubu jsme zanechali opět camrátko. No a teď snad už jen ahoj příští rok při 5-tém výročním potlachu.

PS: musím pochválit všechny návštěvníky osady že si moje slova z loni vzali k srdci,tedy že se neztratilo nic z osady ani camrátka.....

No a ještě jedna organizační prostor na suché dříví (pro první podpal v dešti)
byl vymezený opět pod nástavbou ze zadní strany srubu


Untitled Document