Logo

Dětská organizace

Mníšek pod Brdy

Vítáme tě na našich oficiálních stránkách brdsky.zalesak@centrum.cz
Untitled Documenbrt

Přísaha - severská modlitba
Dopřej mi pane, abych
v boji, který jde životem měl
odvahu udeřit a riskovat.
A mám-li vyhrát, dej aby to
bylo podle zákona a aby
přitom má víra a čest se
udržely vysoko. A mám-li
prohrát, dej abych dokázal
stát u cesty a pozdravit
vítěze až  půjde kolem

--------------------


Dětský den KYTÍN
červen 2019


Dětský den VOZNICE
červen 2019

--------------------

--------------------

--------------------

PARTNEŘI


--------------------


--------------------


Kudyznudy.cz - tipy na výlet

--------------------

 

Untitled Document
Historie

Pokud Tě zajímá co Brdský zálesák je, za jakých podmínek vznikl, a co se s ním dělo? Jsi na správné stránce,vše se dočteš níže

ROK 2014
Rok to byl nadmíru úspěšný. Kromě klasických akcí jako jsou čarodějnice a Běh naděje jsme rozjeli tradici Pekla na Zámku, tedy už druhým a musím konstatovat veleúspěšným ročníkem. Co se týká čarodějnic, jak se zdá tento rok byly asi už skutečně pod taktovkou naší organizace opravdu poslední. Co se musí ale zdůraznit je fakt že po pěti letech opět naplno funguje dětský oddíl pod vedením Myšáka a Stříbra díky jim za to. Zdá se že to snad bude fungovat i v letech následujících. No a co napsat dál snad jen, že jsme opět si rozšířili obzory v aktivitě zvané canyoning a slézání ferat tentokrát v Itálii a samozřejmě nemnůžu zapomenout na tradičíní akce Noční Přechod Brd, Borovíčko, Procházku Růžovým Sadem a taky na to že naše osada oslavila tento rok už 6let od doby stavby.. a co nás čeká a nemine příští rok.... chtěli bychom zase vyrazit za hranice a to nejen ty státní........ ale spíš všednosti... dál potom rekonstrukce vybavení klubovny, klasicky zkoušky oddílu, Borovíčko a mnoho dalšího. Nu což dopřejmě si hodně zdaru.....

ROK 2013
Tento rok byl naprosto průlomovým rokem. Někteří z členu Brdského zálesáka začali rozvíjet své doposud neobjevené schopnosti na horolezecké stěně.  Tyto aktivity nás posunuli zase o kousek dál v práci s lany. Dalším průlomem byl Slet Čarodějnic 2013, rozhodli jsme se tuto akci zatraktivnit a pozvali si dva nové umělce. Kromě živé kapely bylo možné vidět taktéž kouzelníka a ohnivou show. No a do třetice všech průlomů, tento rok Brdský zálesák vytvořil na jeden den v roce novou prohlídkovou trasu dobříšského zámku a věřte, nevěřte, byla opravdu pekelná. Peklo v čele se samým Luciferem, 20-ti čerty a dvěma průvodci, bylo neopakovatelným zážitkem nejen pro děti, ale i rodiče, kteří je doprovázeli. Potom musím kvitovat letošní ročník NPB s rekordní účastí počtu závodníku natolik že jsme museli kapacitu omezit.
Mohli jste si ještě všimnout jedné změny v přidělených funkcích. Finanční náčelnice Ponny, na svou funkci resignovala a předala jí do rukou Maliny. Všichni doufáme, že Malina bude svou funkci plnit stejně svědomitě jako Ponny a té samozřejmě za léta staraní se o finanční stránku Zálesáka velmi děkujeme. Tak co nás čeká dál je jen ve hvězdách

ROK 2012
Abych pravdu řekla, v letošním roce se nám nepříliš daří udržet oddíl v plné síle. Nejen proto jsme se rozhodli tuto aktivitu trochu omezit a soustředit se spíše na akce, které jsou pro širší veřejnost. Tedy s koncem školního roku jsme tedy dětský oddíl zrušili.  Naproti tomu jsme začali spolupracovat s dětským oddílem Sokola v Kytíně, takže jste nás mohli potkat na dětském dni v Kytíně v lanovém centru, tato spolupráce se nám velmi daří a věřím v ní i v dalších letech. Také jsme byli postaveni, před velmi nemilou zprávu. Město Mníšek pod Brdy se rozhodlo z velkého skladu, který jsme měli k dispozici vybudovat městské centrum. Pro nás to znamenalo přeplněný sklad věcmi na tábor, čarodějnice a jiné akce vystěhovat a někde uskladnit!! Děkujeme tedy Blackovi z Kytína, u kterého většina ještě potřebných věcí, nalezla útočištěJ No co si budeme povídat, alespoň jsme po dlouhé době udělali velkou „debordelizaci“ klubovny. Tento rok jsme bohužel neudělali peklo na zámku v Mníšku, protože o nás nebyl zájem, nicméně máme rozpracovaný projekt na Dobříšském zámku takže příští rok se uvidí jak to dopadne.

ROK 2011
Vzhledem k tomu, že oddíl funguje, ale tak na jedné noze, rozhodli jsme se Brdského zálesáka trochu zatraktivnit – zavedli jsme příjímací zkoušky do organizace. Keineova houpačka výborně prověří zdatnost, odolnost, a povahu rekruta,  samozřejmě to je nadsázka J.  I letos se nám povedla spousta jiných úspěšných akci s dětmi. Podívali jsme se do Tomáškovi propasti, vypravili se za Fabiánem („Brdským Krakonošem“), několikrát navštívili aquapark a trochu postrašili děti v pekle. A jak jsem psal udělali jsme ty čarodějnice. Těšíme se na další rok plný ještě lepších zážitků.

ROK 2010
Rok 2010, co k němu tak říci. Oddíl šlape, my se máme všichni dobře, akce se nám daří, už vím! V tomto roce se nám ne zcela podařilo domluvit s městem Mníšek pod Brdy. Výsledkem bylo, že v pořadí dvacátý ročník sletu Čarodějnic v předzámčí se nekonal.  I když nekonal, není úplně správně slovo, Čarodějnice proběhli, nicméně ne pod taktovkou Brdského zálesáka. Nechci být prorok, ale myslím, že v příštím roce se na nás opět můžete těšitJ Co se povedlo perfektně je peklo na zámku v Mníšku pod Brdy.

ROK 2009
Důležitá zpráva letošního roku, podařilo se znovu rozhýbat oddíl, sice to pořád trochu kulhá na jednu noze, ale věnovali jsme tomu maximum času a energie, takže snad se to povede. Jinak klasicky se nám podařili čarodějnice a taky vylepšit náš oddílový srub Na Mechu, který v tomto roce oslavil svoje první narozeniny a pomalu a jistě se stává známý a oblíbený. Hlavní a největší plus tohoto roku je, že se nám do činnosti oddílu znovunavrátil Chosse, sice jen na poloviční úvazek, ale je to tam.

ROK 2008
Tento rok se stala další spousta změn. I přes veselý začátek, jsme ale kvůli nezájmu dětí byli nuceni po 6-ti letech ukončit pravidelné schůzky dětského oddílu. Po konzultaci s veterány Brdského Zálesáka jsem dospěl k rozhodnutí, že je nutné, aby došlo ke generační obměně dětí, která prý potrvá od 3 do 6-ti let. Toto se zálesáku nestalo poprvé a jak je vidno tak ani naposledy. Počkáme a uvidíme. Nicméně nehodili jsme flintu do žita a standartní akce nejen pro děti chceme zachovat, takže čarodějnice se opět vydařili, ale to samé se bohužel nedá říci o táboru. I přesto, že proběhlo několik menších akcí jako je Dětský karneval, O šišku z Mníšku, Pohádkový les, Běh Terryho Foxe, Knoflíkové trhy, Prezentace na ZŠ v Mníšku, Stavba srubu NA MECHU, a to ještě pořád není vše. Větší informace již najdete na těchto stránkách.

ROK 2007
Nevím jak to je možné ale zase jeden rok je za námi :-) Jako každý rok jsme zvládli už 17. Ročník Čarodějnic a další tábor. Oddíl a jeho vedení možná do budoucna přebere Chrastítko a snad se mu
podaří ho opět postavit na nohy.... bude to dlouhá a těžká cesta.
Nicméně má plnou oporu a dost schopných pomocníků k tomu aby se mu to podařilo
Co se týká klubovny pod skalkou zdá se, že je to sci-fi úplně jsme tento velkolepý
projekt poslali do věčných lovišť, takže spoléháme, že naše stávající klubovna nám ještě pár let
poskytne bezpečné útočiště.

ROK 2006
Další rok je za námi a můžeme říci, že se nám Čarodějnice rozhodně povedly. Zasloužíme si pochvalu a samozřejmě i všichni co se na této akci podíleli. Poté jsme byli opět na letním Táboře jako každý rok a letos nám přálo i počasí – myslím, že nejlepší tábor, který jsem zatím zažil.
Letos jsem se také osobně rozloučil s nabídnutou vizí a to mít klubovnu v nedaleké „trafačce“, nejsem si úplně jist, jestli všechny ty klacky pod nohama přelezeme. Svitla nám zároveň drobná naděje, že pokud bude naše klubovna v MKS zrušena, dostaneme k dispozici klubovnu někde jinde. No uvidíme.

ROK 2005
Byly zavedeny pravidelné měsíční výlety dětského oddílu. V praxi to znamenalo každý měsíc vyjet alespoň na jednodenní výlet. Dále pak téměř po 17 letech opustil organizaci jeden ze zakladatelů a sice Chosse, na druhou stranu jsme mezi sebe přijali mladou krev a to Chrastíka a Soptíka. Když to shrneme, byl to celkem úspěšný rok.

ROK 2004
Tento rok je plný změn a nových akcí, zároveň se zálesák dočká na delší dobu poslední změny ve vedení oddílu, ten vede stále Meďan a k němu se přidává Píšťalka.
Nyní je organizace, především zaměřena na zabavení školou povinné mládeže ve věku 6 až 13 let.
Dále pak pořádáme ročně několik akcí pro širokou veřejnost. Mezi dnes nejznámější patří Čarodějnice, a spousta dalších jako jsou letní zálesácké tábory, drakiády…

ROK 2003
Oddíl jede na svůj v pořadí druhý tábor, tentokrát k prostřednímu Tušimskému rybníku, který leží v blízkosti Mokrovrat. Rok na to se opět mění sestava vedení oddílu a ten pak vede Meďan a Mulcahy. V této době se také děje zásadní věc a to Chosse předává post hlavního náčelníka Meďanovi, který pak uvádí do provozu webové stránky naší organizace.

ROK 2002
Další z milníků je právě rok 2002, kdy oddíl přebírá dnešní hlavní náčelník Michal Járka alias Meďan a další kamarádi, Katarína Slivarichová alias Píšťalka a Zdeněk Lukáš alias Sid.

ROK 1997
Oddíly zase běží na plné obrátky, vede jej Fin, Tomáš Korba alias Mulcahy, Gabe a Honza Jung alias Baron. Organizace je opět na vrcholu a dostává se znovu do povědomí veřejnosti. Výrazným oživením je pak dvojice Myšák a Bjutan, bohužel dlouho jim energie pro oživení nevydrží.
Tento rok se také rozjíždí akce organizace „Nealko Disko“ později Piškotéka, tato akce si bezesporu získala jak mladou tak i starší generaci.

ROK 1995
V této době je organizace v nejlepším rozkvětu, zpráva o tom, že se všechny dětské oddíly a i oddíl Supů rozpadá, zaskočila všechny. Brdský zálesák se o klubovnu pak dělí s oddílem mladých hasičů. Po neúspěšném vedení předává Hlavní náčelník Johan tuto funkci opět Chossemu. Organizace přežívá jen díky akcím pořádaných v rodinném kruhu, nicméně během následujících dvou let jsme opět svědky znovuzrození Brdského zálesáka.

ROK 1993
Organizace nabírá nový směr a odlučuje se od celostátní organizace Zálesák, s novým názvem BRDSKÝ ZÁLESÁK. Název je ještě obohacen o znak brdskou vločku a také registraci na Ministerstvu vnitra ČR. Hlavním náčelníkem organizace se pak stává Chosse.
Oddíly pokračují dále, a v tomto roce se oddíl Bobrů těší hojné účasti. Tento oddíl vedly dvě vedoucí Jiřina Schafhauserová alias Bublina spolu s Martinou Kaprovou alias Jou Jou (čti Žu-Žu). Nejen díky nim si Brdský Zálesák získává zálibu a dobré jméno u široké veřejnosti.
V tomto roce se také koná první oddílový 14-ti denní letní tábor a to na osadě v Brdských lesích zvaná Naděje.

ROK 1988
Jako většina oddílů v této době, vznikl právě i oddíl Brdský Zálesák a to pod celonárodní pionýrskou organizací. Po revoluci se tento oddíl plynule transformoval na organizaci Zálesák, která byla oficiálně založena v roce 1991, s centrálou v Brně. U zrodu této organizace stáli kamarádi Petr Syrček alias Eskymák, Karel Pitín alias Johan, Josef Kapr alias Chosse, a několik dalších.

Po prvních zmínkách o dětské organizaci vznikly hned čtyři oddíly: 
SUPI - oddíl, který dodnes sdružuje členy starší 15let (tzv.týlové zabezpečení)
BOBŘI - oddíl těch nejmenších 6 - 9 let
TERMITI - oddíl dětí ve věku 9 - 13 let
KOBRY - oddíl mládeže 13 - 15 let

Untitled Document